تامین بودجه لازم جهت خرید یا پیش خرید خانه و آپارتمان

فرصت منحصر به فرد خرید ملک در مسکن مهر پرند با قیمت مناسب

پول نقد برای بستن چیست؟

هنگام خرید خانه در ایران پهناور، آیا می دانید هنگام بسته شدن چه هزینه و چه پول نقدی باید پرداخت کنید؟ اگر مطمئن نیستید که “پول نقدی” به چه معناست، مبالغ هزینه بسته شدن شما چقدر است یا چگونه آنها را پرداخت کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نقدی برای بستن: تعریف

« نقد برای بسته شدن» (همچنین «وجوه برای بسته شدن» نیز نامیده می‌شود) به کل مبلغی اشاره دارد که باید در روز پایانی برای نهایی کردن معامله خرید خانه بپردازید. مگر اینکه در حال بسته شدن خشک هستید، به نظر مسکن دزتودی باید از قبل بدانید که مبلغ نقدی برای بسته شدن چقدر خواهد بود تا بتوانید وجوه را در زمان بسته شدن آماده کنید.

تامین بودجه لازم جهت خرید یا پیش خرید خانه و آپارتمان
تامین بودجه لازم جهت خرید یا پیش خرید خانه و آپارتمان

نقدی برای بستن در مقابل. هزینه های بسته شدن: تفاوت چیست؟

هزینه های پول نقد شما در تهران برای بسته شدن و بسته شدن به هم مرتبط هستند اما همچنان متفاوت هستند. هزینه های بسته شدن به کارمزدی اشاره دارد که به شرکت وام مسکن خود برای بستن وام خانه خود می پردازید. از سوی دیگر، پول نقدی که باید بسته شود، کل مبلغی است – از جمله هزینه های بسته شدن – که باید برای تکمیل خرید ملک خود در زمان بسته شدن خود بیاورید.

هزینه های بسته شدن

هزینه های بسته بندی خاصی که پرداخت می کنید به نوع وام، وضعیت، پیش پرداخت و میزان وام شما بستگی دارد. چند کارمزد متداول که ممکن است پرداخت کنید در زیر فهرست شده است.

هزینه های ارزیابی:

 ارزیابی یک تخمین حرفه ای شخص ثالث از ارزش خانه ای است که می خرید. وام دهندگان نیاز به ارزیابی دارند تا مطمئن شوند خانه ارزش مبلغی را که وام می دهند، دارد.

هزینه های وکالت:

 در برخی از شهرهای ایران ، شما یک وکیل املاک را برای نهایی کردن انتقال عنوان خود استخدام می کنید. هزینه وکالت هزینه بررسی کارشناس حقوقی بر مدارک شما را پوشش می دهد.

بیمه عنوان:

 بیمه نامه از شما در برابر ادعاهای شخص ثالث در مورد عنوان جدید خانه شما محافظت می کند. شرکت های بیمه عنوان اطمینان حاصل می کنند که شخصی که خانه را به شما می فروشد، حقوق مالکیت را دارد آنها همچنین به دنبال ورشکستگی، حق حبس و سایر عواملی هستند که ممکن است باعث از دست دادن خانه شما شوند. شما فقط یک بار در طول بسته شدن بیمه نامه را پرداخت می کنید و تا زمانی که مالک خانه هستید از محافظت برخوردار هستید.

توجه به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

هزینه های درخواست:

 وام دهندگان در تهران برای رسیدگی به درخواست وام مسکن شما هزینه های درخواست را دریافت می کنند.

هزینه های مبدأ :

وام دهندگان وام مسکن هزینه های مبدأ را برای پذیره نویسی وام شما دریافت می کنند.

بیمه وام مسکن خصوصی :

 اگر خانه‌ای در تهران را با کمتر از 20 درصد کاهش نسبت به وام مسکن معمولی خریداری کنید، وام‌دهنده شما از شما می‌خواهد که بیمه خصوصی وام مسکن (PMI) خریداری کنید. در صورت عدم پرداخت وام، PMI به محافظت از وام دهنده شما کمک می کند. هنگامی که به 22٪ سهام در خانه خود رسیدید، PMI شما به طور خودکار لغو می شود. می توانید حق بیمه PMI ماه اول خود را در زمان بسته شدن پرداخت کنید.

کارمزدهای FHA، USDA یا VA: اگر وام تحت حمایت دولت ایران دریافت می‌کنید، ممکن است مجبور شوید کارمزدی را به آژانسی که وام را پشتیبانی می‌کند بپردازید. این هزینه ها هزینه های اداری را پوشش می دهد و برنامه ها را ادامه می دهد.

هزینه بازرسی آفات:

 در برخی ایالت ها، قبل از اینکه بتوانید وام مسکن خود را ببندید ، باید هزینه بازرسی آفات را بپردازید.

پول نقد برای بستن

وجه نقد برای بسته شدن شامل کل هزینه های بسته شدن منهای هر کارمزدی است که به مبلغ وام اضافه می شود. همچنین شامل پیش پرداخت شما می شود، و مبلغی را که ممکن است در زمان پذیرفته شدن پیشنهادتان انجام داده باشید، به اضافه اعتبارات فروشنده کم می کند. علاوه بر این، شامل هرگونه بازپرداخت برای اضافه پرداخت و اعتبارات دیگر می شود. در اینجا چیزی است که پول نقد معمولی را برای بسته شدن تشکیل می دهد:

پیش پرداخت:

 پیش پرداخت شما احتمالاً درصد زیادی از کل پول نقد شما را تشکیل می دهد. پیش پرداخت شما درصدی از قیمت خرید خانه شما در تهران است که از قبل به وام دهنده خود پرداخت می کنید. اگر نوع خاصی از وام تحت حمایت دولت (مانند وام VA یا وام USDA) دریافت می کنید، ممکن است نیازی به پیش پرداخت نداشته باشید.

کسب سود از طریق خرید و فروش آپارتمان و دریافت اجاره بها از مستاجر

اعتبار:

 اگر قبلاً برای پیش‌پرداخت خود نزد وام‌دهنده‌تان پول گذاشته‌اید یا هزینه‌های بسته شدن را قبلاً پرداخت کرده‌اید، برای بسته شدن، کسر پول نقد خود را خواهید دید. به یاد داشته باشید که سوابق دقیقی را نگه دارید تا بتوانید هر گونه اختلاف را با وام دهنده خود در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *